Matematika I.

Matematika I. pro rodiče a pedagogy

Čas: sobota 18.května 2024 od 9 do 15 hod.

Cena: 900 Kč (sleva pro rodiče dětí z MŠ a ZŠ Pampeliška)

Místo: Hradební 3182 Tábor 390 01

Lektor: Mgr. Alexandra Partlová

Pro koho je kurz určen: pro rodiče i pedagogy

 

Přihláška ke stažení zde

Přihlášku zasílejte na mail ms@montessoritabor.cz. V připadě dotazů se na nás neváhejte obrátit i telefonicky na čísle 604 375 619.

 

V Montessori třídě se děti učí matematice pomocí konkrétních materiálů a praktických zkušeností. Naučí se základní matematické koncepty. Tím, že pracují s fyzickými materiály, mají možnost lépe porozumět abstraktním matematickým pojmům. Postupně se přesouvají od konkrétních zážitků k abstraktnějším myšlenkám a operacím. Tento kurz je určen rodičům a pedagogům, kteří se chtějí dozvědět, jak je to s matematikou v Montessori školce. Během kurzu Matematika I. vám ukážeme základní Montessori pomůcky.

Kurz probíhá v prostředí Montessori mateřské školy Pampelišky.

 

NÁPLŇ KURZU

Kurz je veden interaktivní formou a zahrne prezentace a praktické aktvity, které učastníkům umožní prozkoumat Montessori přístup k matematice a získat nástroje pro jeho impelantaci jak doma, tak ve školním prostředí. Součástí kurzu je krátký úvod do filozofie Montessori pedagogiky.

Rodičům dětí z Montessori školky nabídne možnost lépe pozorumět tomu, jak se děti během roku v oblasti matematiky rozvíjejí. 

 

CO S SEBOU:

  • poznámkový blok
  • psací potřeby
  • přezůvky

 

Na kurzu bude čas a prostor pro vaše dotazy.